♣️ Polska Scenariusz 3 Latki
Zabawy w kodowanie dla 3 latków 1. Zabawa "Co nam jesień w koszu niesie" Nauczyciel przygotowuje mini maty do kodowania dla każdego dziecka oraz kartę (zalaminowana czysta kartka A4) z naklejonym za pomocą gumy, zestawem jabłek w trzech kolorach i wielkościach zgodnie z układem kodu na mini macie. Nauczyciel opowiada
Piękna nasza Polska cała - scenariusz zajęć zintegrowanych w przedszkolu. PROWADZĄCA: Marta Zarębska. GRUPA: 4,5-latki. TEMAT BLOKU: „Moja Ojczyzna – Polska”. TEMAT DNIA: „Piękna nasza Polska cała”. TEMAT ZAJĘCIA 1: „Wybieramy się w podróż po Polsce” – krótka charakterystyka wybranych miejsc w Polsce, poznanie
1/24/2017 9 2-latki , 3-latki , dla maluchów , do druku , do pobrania , gry i zabawy , piosenki , rodzina , wierszyki , żłobek Dzisiaj na celowniku tematyka rodzinna. Opiszę kilka zabaw, które z powodzeniem wykorzystuję na zajęciach w grupie 2 i 3 - latków.
Polska – moja ojczyzna; Płynie Wisła, płynie… Symbole narodowe; Dzień Flagi; Unia Europejska; Scenariusze do zajęć – Dzieci Młodsze: Polska – moja ojczyzna; Płynie Wisła, płynie… Symbole narodowe; Dzień Flagi; Unia Europejska; Scenariusze zajęć – Dzieci Starsze: Majowe święta – materiał bezpłatny; Święto
Scenariusz przedstawienia Trzy małe świnki dla dzieci, przedszkolaków, 4, 5, 6 latków do pobrania i drukowania.Darmowy scenariusz dla przedszkolaków, nauczycieli. Generatory 3 2
Mapa Polski, cz. 1 (PD) Październik 2019. Pobierz. Ten plik można pobrać za pomocą pobrań dołączanych do miesięcznika BLIŻEJ PRZEDSZKOLA. Scenariusze zajęć 1. Pobierz scenariusz z wykorzystaniem tej pomocy dydaktycznej. Pliki umieszczone są do osobnego pobrania Otwórz scenariusz w kiosku. Uzyskaj dostęp do tego scenariusza oraz do
Legendy polskie - scenariusz zajęć świetlicowych. Temat: Spotkanie z bohaterami polskich legend- utrwalenie wiadomości o poznanych legendach. 1. Cel główny: • poznanie wartości legend dla tradycji kraju. 2. Cele szczególe: • zna zasady współpracy w grupie. 3.
Przywitanie przez Panią Dyrektor. 2. Wiersz na powitanie przez nauczyciela i dzieci. My jesteśmy przedszkolaki. Maluszki kochane. Zapraszamy wszystkich. Na nasze pasowanie. Chcemy wam zaśpiewać. I zatańczyć ładnie.
Przyszła zima biała (scenariusz zajęć dla 2,5- i 3-latków) Przykładowa propozycja ze scenariusza: Jak wyglądają płatki śniegu? Obserwacje przyrodnicze – gdy pada śnieg, warto wyjść do ogrodu przedszkolnego lub na spacer po to, by na własne oczy zobaczyć, jak wyglądają prawdziwe płatki śniegu, a nie te wycięte z papieru.
JZGQ.
Scenariusz zajęcia przeprowadzonego w grupie młodszej (3,4latków)Opracowała: Zofia PilchTemat zajęcia : ,,Jesteśmy Polakami ”Cele ogólne :-Budzenie szacunku i przywiązania do symboli narodowych- przypomnienie barw flagi i godła państwowego-Rozpoznawanie melodii hymnu państwowego oraz zachowania właściwej postawy podczas słuchania hymnu słownika dzieci o nowe operacyjne (dziecko potrafi ): -rozwiązać zagadki-wie, jak nazywa się nasza Ojczyzna-rozpoznaje flagę i godło Polski-zna znaczenie barw narodowych-śpiewa piosenkę , tańczy do muzyki-rozpoznaje melodię hymnu państwowego-zachowuje właściwą postawę podczas słuchania hymnuMetody pracy: czynne , oglądowe , słowneFormy pracy : indywidualna , grupowaŚrodki dydaktyczne : zagadki ( flaga , godło, ojczyzna ), flaga Polski , godło, płyta CD z nagraniem hymnu państwowego ,piosenką ,,Jak przyjemnie maszerować ” ,melodie z różnych regionów , kartki białe i czerwone, nagranie szumu wiatru , kolorowe paski papieru, klej, szablon flagi Polski, Przebieg zajęcia : piosenką ,, Na powitanie wszyscy razem ”. zagadek ( na tablicy umieszczona jest flaga i godło Polski ) :- Pytanie nietrudne- każdy to przyzna , jak się nazywa nasza Ojczyzna ? ( Polska )-Biel na niej jest i czerwień , powiewa pięknie ,gdy wiatr się zerwie ( flaga )-W górach mieszka wielki ptak. To jest naszej Polski znakZobaczysz go kiedyś może , to jest przecież biały...(orzeł )3. ,,Nasze barwy ojczyste” - przypomnienie znaczenia barw na fladze Polski ( biel –czystość, serce czyste, czerwień – miłość ) -dzieci opisują wygląd godła i flagi do fragmentu piosenki ,,Jak przyjemnie maszerować ”. Dzieci ustawione w dużym kole- maszerując naśladują czynności wymieniane w piosence:Jak przyjemnie maszerować, plecki swoje wyprostować. Maszerują przedszkolaki -młodsze, średnie i starszaki . ref: Hej, hej, hej zróbmy wielkie koło bawmy się wesoło raz, dwa , trzy. 2x ( na słowa raz, swa, trzy –klaszczą w dłonie ) ruchowa ,,Chorągiewki na wietrze ”- połowa dzieci z grupy otrzymuje kartki białe , druga część grupy- kartki w kolorze czerwonym. Na przerwę w nagraniu ( odgłos wiatru ) zadaniem dzieci jest dobrać się w pary , tak aby powstała flaga biało-czerwona . słowna ,, Prawda -fałsz ”– nauczyciel mówi zdanie np.,, Mieszkamy w Polsce” , ,,Nasza stolica to Warszawa ”, ,,Flaga Polski ma kolor biało- niebieski ”-zadaniem dzieci jest określenie , czy to prawda czy fałsz . ruchowo-słuchowa ,, Baczność – hymn Polski ”. Dzieci poruszają się do muzyki ( nagrań melodii z różnych regionów Polski np. melodia góralska, Lasowiak i inne ) . W momencie , gdy dzieci usłyszą hymn państwowy mają za zadanie przybrać właściwą postawę –stanąć nieruchomo na ,,baczność ”a gdy słyszą inną muzykę – tańczą swobodnie . ,,Flaga Polski ” –na stoliku leżą pocięte paski kolorowego papieru . Zadaniem dzieci jest odnalezienie właściwych barw, umieszczenie ich i przyklejenie na szablonie Porządkowanie miejsc pracy. Podziękowanie za udział w zajęciu . Zakończenie zajęcia.
Scenariusz zajęć integracyjnych klasa I Alina SzkopiakTemat bloku : Moja OjczyznaTemat lekcji „ Mój kraj – Polska”Cele ogólne: Dziecko: - kształtuje poczucie tożsamości narodowej- posiada wiedzę na określony temat- doskonali umiejętność czytania - zna prawidłowy wynik działań na dodawanie i odejmowanie-poznaje polskie symbole narodowe (mapa, godło, flaga);- wyjaśnia pojęcie „ojczyzna”;; - rozwija umiejętność uważnego słuchania i logicznego myślenia;Cele operacyjne:Uczeń:- umie czytać głośno, płynnie zwracając uwagę na znaki interpunkcyjne ,- umie wypowiadać się na temat swojej ojczyzny,- wie, że zdanie zaczynamy pisać wielką literą,- potrafi uważnie słuchać poleceń nauczyciela,- wypowiada się pełnymi zdaniami,- umie wypowiadać się na temat ilustracji,- zna symbole narodowe i potrafi je opisać,- wie, jak zachować się podczas słuchania hymnu narodowego,- potrafi wskazać na mapie góry, morza, rzeki,- potrafi układać zdania z rozsypanki wyrazowej,- samodzielnie sprawdza poprawność wykonania zadania. Metody:- czynna: samodzielnych doświadczeń, zadań do wykonania- słowna: opis, pogadanka ,praca z tekstem, rozmowa- oglądowa: ilustracje, pokaz- burza mózgów,- metoda niedokończonych zdań,- praktycznego działania,- indywidualna- z całą grupą - zbiorowaŚrodki dydaktyczne: - szyfrogram, cyfry od 1-10 - wiersz Cz. Janczarskiego ”Co to jest Polska”- mapa Polski,- podręcznik „Tropiciele”- e- book,- ilustracje przedstawiające piękno Polski ( góry, morze, pole, miasto, wieś, szkołę, łąkę),- karteczki do zapisywania,- rozsypanka wyrazowa,- symbole narodowe ( godło, flaga, hymn narodowy),- kaseta z nagraniem hymnu z zabytkami WarszawyPrzebieg zajęć: integracyjna: Wstaną i pomachają naszemu gościowi te dzieci, które: - mają dzisiaj dobry humor- mają coś żółtego na sobie- zjadły dzisiaj cale śniadanie- są w krótkim rękawku- są mózgów. N. rysuje na tablicy duży dom. U. wymieniają skojarzenia z tym rysunkiem. Powieszenie na tablicy mapy Rozwiązanie szyfrogramu matematycznego, którego wyniki działań ułożone od najmniejszego do największego dadzą nam hasło czyli temat przewodni O-2, A -6, S-4, P-1, K-52+1 ,6-4, 5+1 ,7-3, 3-2, 3+2POLSKA – określenie liczby sylab i głosek4. A czym jest Polska dla Cz. Janczarskiego dowiecie się z wiersza pt. „Co to jest Polska?” Co to jest Polska? spytał Jaś w to wieś i las, i zboże w polui szosa, którą pędzi do miasta autobus,i samolot, co leci wysoko nad to miasto, strumień i rzeka,i komin fabryczny, co dymi z daleka,a nawet obłoki, gdy nad nimi to jest także twój rodzinny przedszkole?Tak – i przedszkole, i róża w ogrodzie i książka na Czym jest Polska dla autora wiersza?, a dla Was?- Kto wskaże palcem na mapie kontur Polski?- Co ma wspólnego dom, który widzimy na tablicy z mapą Polski?- Jakim miejscem jest dom?- Co czujecie, kiedy jesteście w domu?Polska jest naszym domem. Miejscem, w którym czujemy się dobrze i bezpiecznie. Tu rozpoznajemy miejsca, domy, ulice, ludzi. Tu są zapachy, smaki, które dobrze znamy i lubimy. W domu, w Polsce wszystko jest nam bliskie i znane. Znakami naszego domu – Polski jest biało-czerwona flaga i godło z białym Praca z e-bookiem. Opowiadanie o miejscach do których wybierają się dzieci, na podstawie ilustracji6. Zabawa Jedzie pociąg z daleka’ Czeka nas dzisiaj podróż nikt nie karze na siebie pociąg wsiadamy i wsiadają do pociągu i śpiewają’Jedzie pociąg z daleka,Ani chwili nie czeka, konduktorze łaskawy, zawieź nas do ......A dokąd?. Zaproszenie dzieci w podróż po Polsce.).Dojeżdżamy na południe Polski:- jakim kolorem na mapie zaznaczone są góry?- wskazanie gór na mapie Polskic). Dalej podróżujemy pociągiem przy piosence „Jedzie pociąg z daleka” – Zawieź nas do...N. A dokąd?Pora wysiadać już podróżnicy ,dojechaliśmy do naszej stolicy! nt zakończonej zabawy-jakie miasta odwiedziliśmy podczas naszej podróży?Do jakiego miasta dotarliśmy na koniec?8. Zaproszenie do zwiedzania Warszawy(prezentacja plansz, ilustracji)- wskazanie Warszawy na mapie- czytanie globalne wyrazu: WARSZAWA - określenie liczby sylab, głosek i liter- czym obecnie jest Warszawa? – stolicą Polski9.. Zabawa „Prawda czy fałsz” – na zdanie prawdziwe wstają z krzeseł, a na fałszywe siedzą na krzesłach:- przy śpiewaniu hymnu należy zachować powagę, - największa rzeka Polski to Wisła- godłem Polski jest lew z koroną, - naszą Ojczyzną jest Polska, - Polska leży w Afryce- stolicą polski jest Kraków;10. Układanie zdań z rozsypanki zdaniowej i przepisywanie ich z utrudnieniami do zeszytu- praca indywidualna jest naszą biały jest naszym Odpowiedź na pytania do wiersza W. Bełzy pt. „Kto ty jesteś?”Kto ty jesteś? Polak znak twój? Orzeł ty mieszkasz? Między jakim kraju? W polskiej ta ziemia? Mą zdobyta? Krwią i ja kochasz? Kocham w co wierzysz? W Polskę pytań z wiersza na tablicy, a zadaniem dzieci jest wyszukanie spośród wielu zdań prawidłowych odpowiedzi i ich zawieszenie na Podsumowanie zajęć: Quiz „Co wiem o Polsce?”:Nasz kraj to ....................PolskaGodło Polski to............................Biały Orzeł na czerwonym tleFlaga Polski ma kolor .....................................biało - czerwonyDawna stolica Polski to ..................................KrakówStolica Polski to..................................WarszawaPolska leży w .....................................EuropieMieszkamy w Polsce , jesteśmy .................................... i prezentacja symboli narodowych14. Uzupełnianie zdań w kartach Zadanie pracy domowejPokoloruj godło Polski i wklej do zeszytu. Wpisz do zeszytu zdania z rozsypani wyrazowej16. Podziękowanie za pracę na lekcji
polska scenariusz 3 latki